Bağlantılar

E Okul Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı’nın en son uygulamsı olan, E Okul Sistemi ile, okula devam eden veya yeni başlayan öğrencinin, internet ortamında bilgilerinin paylaşılması amaçlanmıştır.  E okul sistemi sayesinde, veliler okula giden çocuklarının okulla ile ilgili olan tüm bilgilerine, internet ortamında basit bir şekilde erişim sağlayarak yazıcıdan çıktısını alabiliyor. Okul ve aile bu sistem sayesinde bilgi paylaşımını rahat yaptığından çocukların daha iyi eğitilmesi söz konusu oluyor. Öğretmen ve okul yöneticilerinin kullandığı  e-okul mebsayfasına erişmek için, okul idaresi tarafından verilen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

e-okul-yonetici-girisi

e-okul-yonetici-girisi

Okul idarecileri ve öğretmenler, velilerin bilmesi gereken bilgileri ve duyuruları  sisteme girdikten sonra, veliler,  e okul veli bilgilendirme sistem vasıtasıyla her türlü bilgi akışından haberdar olacaklardır.

E okul veli sistemi giriş >> e-okul.meb.gov.tr adresinden giriş yapılacaktır.

Çocuğuna ait bilgileri öğrenmek isteyen veliler, e okul veli girişi kısmından, öğrencisine ait  TC kimlik numarasını, Güvenlik kodu ve öğrenci okul numarasını yazarak e-okul-veli sistemine giriş yapacaklar. E okul girişi ve veli girişi birbirinden farklı sistemlerdir.E Okul: eğitim kurumları tarafından giriş yapılarak öğrenci  bilgilerinin düzenlendiği sistemdir. E Okul Veli: Bu sistem veliler tarafından kullanılan  öğrenciler  hakkında devamsızlık,sınav sonuçları,yıllık ödev sonuçları v.b okuluyla alakalı tüm bilgilere erişebilmeleri amaçlanmıştır.

e-okul-veli-ogrenci-girisi

e-okul-veli-ogrenci-girisi